علوم زمین

پست الكترونيک

آرشيو

خانه

 
دوستان در سايت

دوشنبه ٤ تیر ،۱۳۸٦

 

نجات کارگران گرفتار شده در تونل شیبلی تبریز

با پايان يافتن عمليات نجات در ريزش تونل شيبلي آزاد راه تبريز - زنجان در ساعت شش بامداد امروز /دوشنبه/ ‪ ۹‬نفر كارگر حبس شده سالم نجات يافتند.

به گزارش ایرنا، سقف اين تونل در قطعه دوم اين آزاد راه عصر يكشنبه به دليل نامعلومي فرو ريخت.

دبير ستاد حوادث غير طبيعي و سوانح آذربايجان شرقي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: ‪ ۹‬نفر كارگر نجات يافته اين حادثه سالم هستند و به هيچ يك از عوامل مسوول در كارگاه تونل آسيبي نرسيده است.

خليل ساعي افزود: با وجود طولاني بودن عمليات نجات به دليل موقعيت منطقه و وضعيت تونل سرانجام پس از حدود ‪ ۱۲‬ساعت تلاش، تيم‌هاي امداد رساني موفق به نجات حبس‌شدگان شدند.

وي گفت: در عمليات نجات تيم‌هايي از هلال احمر، آتش نشاني تبريز، نيروي انتظامي، راه و ترابري، شهرداري تبريز و فرمانداري بستان آباد مشاركت داشتند.
وي افزود: علت ريزش تونل از سوي كارشناسان در دست بررسي است.

ساعي در عين حال گفت: مشاهدات محلي حاكي از اين است كه عوامل طبيعي مانند جمع شدن مستمر آب در يك بخش از سقف تونل مي‌تواند عامل ريزش آن باشد.

تونل شيبلي كه در مرحله پاياني عمليات ساخت قرار دارد در ‪ ۳۵‬كيلومتري شرق تبريز و در قطعه دوم آزاد راه تبريز ـ زنجان واقع شده است.
بزرگراه راه جديد تبريز ـ زنجان، از نيمه دوم پارسال به طور غيررسمي به بهره‌برداري رسيد و خودروهاي سبك و سنگين در آن آمد و شد مي‌كنند.

قطعه نخست اين بزرگراه به طول ‪ ۸۵‬كيلومتر حدفاصل زنجان - ميانه در سال ‪ ۱۳۸۳‬و قطعه دوم آن به طول ‪ ۱۷۳‬كيلومتر حدفاصل ميانه - بستان‌آباد در سال گذشته آماده بهره‌برداري شد.
براي ساخت بزرگراه زنجان ـ تبريز در مدت ده سال دو هزار ميليارد ريال هزينه شده است. اين بزرگراه به عنوان يك مسير ترانزيتي، نقش حياتي در اتصال ايران به تركيه و اروپا ايفا خواهد كرد.

 پيام هاي ديگران ()

mostafa

لينک ها

زمین شناس

زمین شناسي ایران

زمین الکتریکی

زمین شناسی افقانستان

زمین

دیرینه شناسی

ژئوشیمی

زمین فیزیکی

کانی شناسی

کانی وجواهر

زمین شناسی رشد

ژئودزی

ژئودزی ایران

مهندسی معدن

مهندسی معدن 2

زمین ساخت

زمین ریخت شناسی

زمین شناسی نفت

 

 

امکانات

لوگوي وبلاگ شما

علوم زمین


ارتباط با من

 


My status

عکسهای سونامی

فتوگالری 1

وبلاگ هاي دوستان

Python

هادی صداقت

سازمانهای مرتبط   

پژوهشکده زلزله شناسی

سازمان زمین شناسی ایران

پايگاه ملی داده های علوم زمين کشور

http://pejmanearth.persianblog.ir/rss.xml